Son Dakika Haberler

'İslamcı kamuflajlı' Deccallar

Siyasi girdapların, iflasların an be an, gün be gün yaşandığı şu ortamda yıllardır tanıdığımız el, daha doğrusu siyaset mantığı devreye sokuldu.
Bu makale 2016-01-11 02:04:21 eklenmiş ve 9001 kez görüntülenmiştir.
Bilal Hoca
bilalhoca@hotmail.com.tr

Gündem din. Ama Allah’ın dini değil. Çünkü Allah’ın (c.c), Peygamberimiz vasıtasıyla insanlığı kurtuluşa çağırdığı, Ehli Beyt’i sayesinde günümüze kadar ulaşan (Kıyamete kadar uzanacak) bu ilahi çağrının adı olan “İslam Dini” temizdir, her konu açıktır, nettir.

İslam Dininin bir diğer özelliği de “münafıkları” ayna gibi Müslümanların önüne koymasıdır.  

Bakın! Kur’an’da geçen şu ayeti kerime ve sonrasında Resûlullah’ın (s.a.v.) yaptığı şu açıklama günümüzdeki “Müslüman” kılıklıları da deşifre etmektedir;
“İsrailoğullarından kafir olanlar, Davut ve İsa bin Meryem’in dilleriyle lanetlendi. Çünkü Allah’ın emirlerine isyan ettiler ve bu emirlere karşı geliyorlardı. Yaptıkları münkerden (kötülükten) birbirlerini neyhetmiyorlardı. Yaptıkları ne kadar kötüdür” (Maide 79).

Bu ayet üzerine Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Canımı elimde tutan Allah’a yemin ederim ki marufu emredeceksiniz ve münkeri nehyedeceksiniz. Kötülük işleyen kimsenin elini bundan kaldıracaksınız ve onu hak üzerinde tam bir şekilde durduracaksınız. Yoksa kalplerinizi birbirine çarptırır ve onları lanetlediği gibi sizi de lanetler” (Ebu Davut).

Şöyle de buyurdu: “İsrailoğullarına ilk giren eksiklik; biri, diğerini (münker işlerken) görünce ona bu münkeri bırak, bu haramdır der. Ertesi gün (bu kötülük işleyen kimse vazgeçmediği halde) onunla oturur, yer ve içer, onlar böyle yapınca; Allah kalplerini birbirlerine çarptırdı ve lanetledi” (Ebu Davut).

Görüldüğü gibi kötülük yapanlar var. Birde kötülük yapmadıkları halde bu kötülük yapanlara ses çıkarmayanlar, itiraz etmeyenler var. Artı daha sonra bu kötülük sahipleriyle beraber olanlar. Netice ise tek; Lanetlenmek.
Günümüzde Müslüman, Müslüman’ı katlediyor. Katledilmeleri için fetva adlı sapık insani fikirler ortaya atılıyor. Siyasi duruşlar, ekonomik yaptırımlar vs. uygulanıyor ve alkış alıyor.

Bazıları bir yandan “öldürün onları, zaten Şii” derken diğer taraftan da yanmaz kefen(!), kutsal su(!), terlik pazarlayarak dünyalıklarını çıkarıyorlar.

Normal bir insanın aklına bile gelmeyecek konular, dini anlamda hem de yetkili kurumlar tarafından gündem ediliyor. Temelsiz ve sapık görüşlerle insanların dine karşı tepkilerine, birilerinin de bu sapıklıklar bahanesiyle İslam ve Müslümanlara saldırmalarına, dinin sıradanlaşmasına, aşağılanmasına sebep oluyorlar.

Maalesef bu siyasi ve dini görüşleri ve de duruşları gösterenler ülkemizde bayağı bir destek ve alkış alıyor.

Oysa Peygamberimiz (sav) şöyle uyarmıştı; “İslamcı kamuflajlı” Deccallar türeyecek; bunlar hakkı batıl, batılı ise hak gösterecekler. Bunların çabalarıyla Ümmeti Muhammed bölük bölük müşriklere, Hıristiyanlara ve Yahudilere iltihak edecektir” (Buhari, Fiten, 26; Müslim, İmaret, 170; Ebu Davut, Fiten, 1).

Zulmedenlere, zulme destek olanlara, sapık kişilerin peşinden gidenlere, sahip çıkanlara Peygamberimiz (s.a.v.) neticeyi de haber vermiştir;
“Kim, yarım sözcükle de olsa bir Müslüman’ın öldürülmesine yardım ederse; kıyamet gününde Yüce Allah’ın huzurunda, alnına “Bunun Allah’ın rahmetinden nasibi yoktur” diye yazılmış olarak getirilir” (İbn Mâce, Diyât 1).

“Ruhum kudret elinde olan Allah’a yemin olsun ki, ümmetimden zulmü ve batılı engellemeye takatleri olduğu halde geri durup zalimlere yağcılık yapanlar, kabirlerinden maymunlar ve domuzlar suretinde diriltileceklerdir” (Deylemî, Kenz’ul Ummal, 5605, 3/83; Suyutî, Durr’ul Mensur, 3/127).

Muttakiler, Kıyamet sabahına kadar var olacaktır;  
“Muhakak ki Allah kendisine (dinine) yardım edene yardım edecektir, onu muzaffer kılacaktır. Şüphesiz ki Allah pek kuvvetli ve izzetlidir. Onlar ki yeryüzünde kendilerine imkan ve yönetim verdiğimiz zaman namazı (dinin ahkamını) ikame ederler, zekatı verirler, marufu emreder ve münkeri nehyederler. İşlerin sonucu Allah’a aittir” (Hac 4041).

“Kıyamet gününe kadar hak üzerinde sebatlık gösterip savaşacak ümmetimden bir grup hep kalacaktır” (Müslim).

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Hava Durumu


ANKARA

Anket

Sitemizi Nereden Buldunuz?
Google
Facebook
Twitter
Tavsiye
Diğer
Sol Haber - Halkcı Gazete Pirfm.Com

facebook

twitter

googleplay app
Sol Haber - pirfm.com
Tüm Hakları Saklıdır.!
KATEGORİ
Gündem
Gün İçinden
Dünya
Siyaset
Ekonomi
Yaşam
Medya
Sağlık
Magazin
KATEGORİ
Spor
Asayiş
Otomobil
Eğitim
Teknoloji
Kadın
Kültür-Sanat
Biografi
Özel Haber
VİDEO GALERİ
Amatör
Asayiş
Dünya
Fragmanlar
Gündem
Haber
Hayvanlar Alemi
Komik
Magazin
FOTO GALERİ
Magazin
Bilim & Tenoloji
Güzeller
Hayvanlar Alemi
Karikatür
Komik
Mankenler
Otomobil
Sosyal Medya
DİĞER
Seri İlanlar
Firma Rehberi
Gazete Manşetleri
Köşe Yazarları
Künye
Sitene Ekle
Günlük Burç
Önemli Telefonlar
İletişim
Haber-Yazılımı: DEBİLİŞİM